Osvojení psa

Vyhlédnutého psa dostanete zdarma, zaplatíte pouze poplatek za jeho očkování a očipování, které veterinář provádí u každého nového přírůstku. Z útulku si můžete nejen pejska odnést domů, ale můžete přijít i nezávazně. Možná si tak některého čtyřnohého kamaráda oblíbíte natolik, že potom bude vaše volba pro odebrání pejska do vlastního opatrování jednodušší.

Pokud si vyberete pejska z našeho útulku a jste zdaleka, prosíme ověřte si telefonicky na tel. čísle +420 602 952 692, zda pejsek již nebyl vydán. Nikoliv však prostřednictvím sms zpráv. Na sms zprávy pracovníci útulku nebudou odpovídat. 

S sebou vezměte občanský průkaz na sepsání smlouvy a obojek a vodítko.

Při osvojení pejska z útulku prosím počítejte s tím, že:

 

  • U zvířat v útulku nelze přesně určit plemeno, věk, a povahu. U mláďat navíc nemůžeme zaručit velikost do které doroste, délku a kvalitu srsti.
  • Pes z útulku může mít určité zlozvyky, které se u něj nepodařilo odhalit. Správnou a trpělivou výchovou se však většina z nich dá odstranit.
  • Pes nebude poslouchat ihned po převzetí. Je nutné jej vychovávat, mít s ním trpělivost a usnadnit mu překonání nedůvěry z nového prostředí.
  • Přestože je pes v útulku několikrát vyšetřen veterinárním lékařem, mohou se u něj po převzetí objevit zdravotní potíže. Například průjem v důsledku stresu z nového prostředí, náhlé změny stravy apod.
  • V prvních dnech je nutné zabezpečit pejska proti útěku. Důkladně si přečtěte „Smlouvu o náhradní péči o zvíře z útulku", kterou jste obdrželi s vaším novým pejskem. Jsou tam důležité pokyny, které musíte dodržet, aby bylo vaše společné soužití bezproblémové.

Důležité upozornění:

 

Psi se vydávají až po uplynutí nutné karantény. Během té jsou pejsci očkováni, čipováni, odčerveni apod. Doba karantény nelze zkrátit a může se lišit podle skutečného zdravotního stavu psa. O vydání psa z útulku rozhoduje veterinární lékař.

Pracovníci útulku nemohou znát přesnou povahu psa. Je pouze známo, jak se pes do útulku dostal, jeho reakce na pracovníky útulku a snášenlivost s ostatními psy v útulku. 

Osvojení pejska z psího útulku není nárokové a záleží na rozhodnutí správce psího útulku, zda vám ho vydá.

 

ico-nabidka-1 ico-nabidka-2 ico-nabidka-3
Naše číslo účtu:
 
158914398/0600
 
Máme nový transparentní účet. Finanční dary, za které moc děkujeme, nám můžete zasílat na toto rozklikávací číslo účtu:
 

Novinky

Proběhl 2. ročník akce Běhejme a pomáhejme útulkům

Běhu pro náš psí útulek se v za krásně slunečného počasí v neděli 13. května zúčastnilo 320 běžců. Před rozběhnutím proběhla krátká rozcvička, lidé si mohli v zámeckém pa

Od 1. února 2017 nová provozní doba

Od 1. února 2017 máme mírně pozměněnou pracovní dobu. Těšíme se na Vaši návštěvu, můžete přijít venčit pejsky nebo je přijít pomazlit. 

Rok od příchodu Tesy a jejího porodu

Ve čtvrtek 5. května 2016 to byl rok, co se Tesa objevila v Ciboušově a ten den přivedla na svět úžasné prcky, kteří tedy dnes mají narozeniny. Máme Tesa vzkazuje: "Přeji krásné naroze

Od 15.9.2015 nová provozní doba

Od 15.9.2015 budeme mít v útulku novou otevírací dobu pro veřejnost. Prodlouží se tak ve dnech, kdy chodí nejvíce venčitelů a návštěvníků. Naopak původně otevřené úterý bude vyu

3.- 6.11.2014 Zavřeno

3. - 6.11.2014 je útulek z technických důvodů zavřen....

utulek-fb
Annonce
 
 
pes v nouzi
 
 
 
mot