Nepodporujte množitele

Obchod se zvířaty zřejmě nikdy nebyl humánní či etický, ovšem alarmující praktiky posledních několika let nutí milovníky zvířat k aktivitám na poli osvěty laiků, kteří nemají čas či náladu se touto problematikou zaobírat. Důvod vzniku tohoto webu je prostý: jeho cíl je stručně seznámit potenciální zájemce o čistokrevná štěňata (i koťata) s praktikami lidí, kteří na „chovu" oblíbených a módních plemen snadno vydělávají peníze bez ohledu na utrpení zvířat a své vlastní svědomí. Pokud tedy uvažujete o koupi štěněte, prosím věnujte několik minut seznámení se s problematikou chovu zvířat v ČR, s čímž je úzce spojena také problematika psí populace na našem území.

Jednoduše: buďte zodpovědným majitelem! To je totiž zatím jediný spolehlivý způsob bojkotu lidí, kteří týrají zvířata pro peníze. V ČR bohužel zatím není dostatečná legislativa, která by ubohé tvory chránila. Pomoci jim můžete jen vy tím, že se budete k rozhodnutí ohledně pořízení domácího miláčka stavět zodpovědně. Jinými slovy, změna je ve Vašich rukou.

Tito nezodpovědní lidé, kteří doslova chrlí ročně tisíce a tisíce „nekvalitních" štěňat, jimi zahlcují nabídku na trhu se zvířaty. Velmi mnoho neudaných či nepovedených štěňat končí v útulcích. Také mnoho takových pejsků má vrozené vady a deformace, a jejich vlastnictví se stává pro obyčejného člověka velmi drahým, proto takoví nešťastníci opět končí v útulcích. Množitelé tedy nejen týrají zvířata pro peníze, ale jsou také odpovědni za přeplněné útulky. S nabídkami velmi levných štěňat také bohužel klesají šance psích chudáků v útulcích, že si je někdo adoptuje.

Můžete zde načíst rychle a stručně základní informace o tyranech, kteří si hrají na chovatele či dokonce na chovnou stanici. Pokud Vás tato problematika zaujala, jsou zde i příběhy pejsků zachráněných z množíren, příběhy lidí, kteří s množiteli měli zkušenost.

 

Na tomto odkazu můžete nahlásit  týrání zvířat!!!

ico-nabidka-1 ico-nabidka-2 ico-nabidka-3
Naše číslo účtu:
 
158914398/0600
 
Máme nový transparentní účet. Finanční dary, za které moc děkujeme, nám můžete zasílat na toto rozklikávací číslo účtu:
 

Novinky

Proběhl 2. ročník akce Běhejme a pomáhejme útulkům

Běhu pro náš psí útulek se v za krásně slunečného počasí v neděli 13. května zúčastnilo 320 běžců. Před rozběhnutím proběhla krátká rozcvička, lidé si mohli v zámeckém pa

Od 1. února 2017 nová provozní doba

Od 1. února 2017 máme mírně pozměněnou pracovní dobu. Těšíme se na Vaši návštěvu, můžete přijít venčit pejsky nebo je přijít pomazlit. 

Rok od příchodu Tesy a jejího porodu

Ve čtvrtek 5. května 2016 to byl rok, co se Tesa objevila v Ciboušově a ten den přivedla na svět úžasné prcky, kteří tedy dnes mají narozeniny. Máme Tesa vzkazuje: "Přeji krásné naroze

Od 15.9.2015 nová provozní doba

Od 15.9.2015 budeme mít v útulku novou otevírací dobu pro veřejnost. Prodlouží se tak ve dnech, kdy chodí nejvíce venčitelů a návštěvníků. Naopak původně otevřené úterý bude vyu

3.- 6.11.2014 Zavřeno

3. - 6.11.2014 je útulek z technických důvodů zavřen....

utulek-fb
Annonce
 
 
pes v nouzi
 
 
 
mot